Rak off! - Tylko dobre ro(c)kowania

Rak Off to kampania informacyjno-edukacyjna, która powstała w celu promowania szeroko rozumianej profilaktyki chorób nowotworowych. Stworzyła ją grupa studentów z Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego z myślą o zmienianiu postrzegania i mówienia o raku przede wszystkim w środowiskach akademickich. W trakcie trwania akcji, przez ponad miesiąc mogliśmy czytać posty informacyjne „Mam haka na raka” tworzone przy współpracy z kołami naukowymi oraz Polskim Towarzystwem Onkologicznym – duża ilość rzetelnej wiedzy przekazana w przystępny sposób zwiększyła świadomość setek nie tylko studentów. W ramach akcji przeprowadziliśmy, dwa spotkania na temat profilaktyki chorób nowotworowych.

Projekt bez tytułu(87)

Podczas spotkania ,,Mam haka na raka” gościliśmy trzech specjalistów z zakresu chorób nowotworowych i  spojrzeliśmy na raka z szerszej perspektywy, poprzez doświadczenia osób, które spotykają się z chorymi w różnych momentach i z różnymi problemami.

Projekt bez tytułu(86)

Drugie spotkanie,  ,,Jak wyrolować raka?” przeprowadziliśmy z podopiecznymi Fundacji Rak’n’Roll, czyli z trzema Paniami, które po wygranej walce z rakiem wybrały się na jego zwrotnik w wyprawie Rolling2Zwrotnik. Inspirujące dla nas spotkanie zakończyliśmy  filmem z wyprawy, dzięki któremu mogliśmy poczuć jej klimat  i poznać innych uczestników.

129217851_775061433047805_2578383223954392499_n

Na zwieńczenie projektu przygotowaliśmy natomiast coś specjalnego! W piątek 11 grudnia o godzinie 19:00 rozpocznie się transmisja unikalnego, prowadzonego przez Maćka Rocka koncertu charytatywnego Rak Off – tylko dobre ro(c)kowania. Inspiracją do jego powstania była polska legenda, wokalistka zespołu Maanam – Kora. Jej historia choroby i walki wywarła wielu osobach ogromny wpływ, przez co stała się motywacją, również i tym razem. Dla zgromadzonej przed komputerami publiczności na rzecz fundacji Rak’n’Roll wystąpią wspaniali polscy artyści: Bovska, Igor Herbut, Mikromusic Acoustic Trio oraz Mery Spolsky. Zaprezentują swoje najbardziej znane i lubiane utwory, a także, w hołdzie dla twórczości Kory, własne aranżacje hitów Maanamu. W trakcie koncertu historyczne przeboje spotkają się z nowoczesną technologią. Wspólnie powiedzmy rakowi “OFF”!

Wszystkie informacje o przedsięwzięciu można znaleźć na facebookowym wydarzeniu „Rak off! – Tylko dobre ro(c)kowania | Koncert online”.

Transmisja koncertu charytatywnego Rak Off – tylko dobre ro(c)kowania – 11 grudnia, godzina 19:00, fanpage NZS UW na Facebooku.

Cały projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Broszura – #RakOff

Polub nas