Wampiriada
Opublikowano: 16.11.2014

Koncepcja projektu Wampiriada NZS UW jest oparta na idei honorowego krwiodawstwa. Staramy się szerzyć ją nie tylko w grupie studentów Uniwersytetu Warszawskiego, ale również docierać do osób spoza uczelni. Oprócz poszerzania świadomości społeczeństwa na temat honorowego krwiodawstwa, już od kilku edycji nasze działania nastawione są także na prowadzenie akcji informacyjnej dotyczącej oddawania szpiku kostnego.

Projekt Wampiriady jest obecnie realizowany w randze ogólnopolskiej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Już od 14 lat studenci zaangażowani w działanie Niezależnego Zrzeszenia Studentów mają okazję działać na rzecz honorowego krwiodawstwa wspomagając służbę zdrowia. Według statystyk w Polsce potrzeba krwi co 15 sekund. Co więcej, mimo tego, że co roku liczba krwiodawców zwiększa się o około 3,6% to w tym samym czasie zapotrzebowanie rośnie o mniej więcej 8,6%.

Po oddaniu krwi każdy krwiodawca może liczyć na wiele korzyści. Między innymi, każda osoba oddająca krew ma zapewniony posiłek regenerujący. Przy okazji, każdy krwiodawca ma możliwość uzyskania bezpłatnych badań laboratoryjnych. Organizatorzy starają się także zapewnić zniżki oraz rabaty do teatrów i kawiarni.

Zapraszamy do śledzenia naszego projektu na Fanpage’u NZS UW oraz na Fanpage’u Wampiriada NZS UW.

Koordynator: Aleksandra Cieślik
aleksandra.cieslik@nzs.org.pl
tel. 664-004-767

 

Galeria