Zbrodnia bez kary? Zabójstwo Jaroszewiczów
Opublikowano: 15.04.2018

Anin, ulica Zorzy 19. 1 września 1992 roku.
Do willi byłego premiera Piotra Jaroszewicza wchodzi jego syn Jan. Znajduje zmasakrowane ciała swoich rodziców – tym samym rozpoczyna się jedno z najdłuższych śledztw lat 90-tych…
Śledztwo dotyczące zbrodni, której sprawcy od 26 lat nie ponieśli zasłużonej kary…

Morderstwo dokonane na Piotrze Jaroszewiczu i jego żonie Alicji Solskiej-Jaroszewicz od lat budzi wiele emocji. Wraz z upływem czasu zadano mnóstwo pytań, na które nie doczekano się żadnych odpowiedzi. Aż do teraz… W marcu tego roku Minister Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro ogłosił, że znaleziono trzech podejrzanych. Dwóch z nich przyznało się do winy.

Kto zamordował Jaroszewiczów?
Jak sprawcy dostali się do pilnie strzeżonej willi byłego premiera? Dlaczego na sprawiedliwość trzeba było czekać aż 26 lat?

Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć:
👉 ANDRZEJ JAROSZEWICZ – syn Piotra Jaroszewicza, były kierowca rajdowy,
👉 TOMASZ SEKIELSKI – dziennikarz radiowy i telewizyjny, wcześniej związany z TVN, TVN 24, TVP 1, TVP Info, obecnie Nowa TV. Laureat Telekamer w 2007 i 2008 r., w 2010 r. uhonorowany statuetką ProwokaTOR w plebiscycie MediaTory,
👉 DR HAB. PAWEŁ WASZKIEWICZ – adiunkt w Katedrze Kryminalistyki WPiA UW, specjalista w zakresie kryminalistyki, kryminologii, postępowania karnego i prawa konstytucyjnego. Laureat licznych nagród za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne. Wykładowca i profesor wizytujący m.in. na University of Ottava, University College London.

📆 Kiedy? 19 kwietnia o godzinie 20:10
📍 Gdzie? Wydział Prawa i Administracji UW, Collegium Iuridicum II, sala A2 (ul. Lipowa 4)

Zapraszamy!

Kontakt do organizatora:
Ela Pawelec
elzbieta.pawelec@nzs.org.pl

Kontakt dla mediów:
Klaudia Szwaracka
klaudia.szwaracka@nzs.org.pl