W sieci terroru – jak polskie służby walczą z terroryzmem? Vol.2
Opublikowano: 08.01.2018

Nowy Rok, nowe wyzwania, nowa dawka wiedzy! Gotowi na kolejne spotkanie? 😎

Już 11 stycznia 2018r. w godz. 18:30-20:00 w Auli Gmachu Audytoryjnego Kampusu Głównego UW na Krakowskim Przedmieściu 26/28, odbędzie się spotkanie „W sieci terroru – jak polskie służby walczą z terroryzmem? Vol.2”.

Na poprzednim spotkaniu, mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda praca Policji, ABW oraz Straży Granicznej w zakresie zwalczania terroryzmu. Przyszedł czas, aby dowiedzieć się jak inne służby starają się sprostać temu wyzwaniu! 💪🏻💪🏻

Jesteście ciekawi, kogo będziemy gościć tym razem?
Spieszymy z odpowiedzią!

Naszymi prelegentami będą:
1. RAFAŁ JANKOWSKI – funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej, zajmujący się tematem zagrożeń terrorystycznych. Współtwórca systemu reagowania jednostek Straży Pożarnej na zagrożenia CBRNe, w tym przygotowania do zagrożeń terrorystycznych. Koordynator w zakresie współdziałania jednostek PSP ze służbami odpowiedzialnymi za reagowanie na zagrożenia terrorystyczne. Były dowódca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w Warszawie.
2. JAKUB MRÓZ – Pracownik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. Aktualnie zatrudniony jako specjalista ds. szkoleń ochrony. Do jego zadań należy szkolenie służb zajmujących się ochroną i bezpieczeństwem oraz personelu zatrudnionego na lotnisku. Uczestnik wielu szkoleń dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz przeciwdziałaniu terroryzmowi oraz praktyk w dziedzinie ochrony osób. Szkolony przez instruktorów jednostek specjalnych (JW. 2305 GROM) w zakresie technik walki bojowej oraz taktyki działań. Specjalista w dziedzinie kontroli bezpieczeństwa w ochronie lotnictwa cywilnego.
3.POR. SG MARIUSZ WIŚNIEWSKI, członek Zarządu Granicznego Komendy Głównej Straży Granicznej. Wieloletni praktyk i szkoleniowiec w dziedzinie kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej, który w profesjonalny sposób pokaże nam, jak wygląda jego praca od strony praktycznej, na przykład poprzez rozbrojenie bagażu.

Kontakt do organizatorów:
Daniel Kasperkiewicz
d.kasperkiewic@student.uw.edu.pl
Klaudia Bogacka
k.bogacka@student.uw.edu.pl
Weronika Petrykowska
Angelika Rychlik
Angelika.rychlik@onet.eu
Natalia Rydzewska
nataliarydzewska.priv@gmail.com

Wstęp wolny. Zapraszamy! 👌🏻👌🏻
Do zobaczenia!👋🏻