Sztuka skutecznej komunikacji [Ewa Kawecka]
Opublikowano: 21.04.2016

Dziennikarstwo to przede wszystkim komunikacja. Jak być dobrym mówcą, a jednocześnie uważnym słuchaczem? Jak poprawić swoje relacje z innymi ludźmi? Jakie są podstawowe zasady komunikacji bez przemocy (NCV)? Jak określić i wyrazić swoje potrzeby? Czym charakteryzuje się 5 poziomów słuchania? Co to są pytania zamknięte, otwarte, sugerujące i do czego służą? Jak wygląda konstruktywny feedback? Na czym polega nawyk proaktywności? Czym się różni język proaktywny od reaktywnego?

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić na kolejne wydarzenie w ramach Warsztatów Dziennikarskich. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą poprawić swoje relacje z kolegami, współpracownikami, pracodawcami, partnerami, klientami, rodziną i przyjaciółmi. Zajęcia będą wymagały skupienia i zaangażowania uczestników. Szkolenie będzie w przeważającej mierze oparte na przykładach, case study i doświadczeniu własnym, zgodnie z sentencją Laoziego: „Jeżeli mi powiesz, usłyszę. Jeżeli mi pokażesz, zobaczę. Jeżeli pozwolisz mi doświadczyć, nauczę się”.

Ewa Kawecka- międzynarodowy coach ICC oraz certyfikowany doradca zawodowy z czteroletnim doświadczeniem na stanowisku kierownika działu HR w międzynarodowej korporacji. Absolwentka dwóch kierunków studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Obecnie kontynuuje edukację uczestnicząc w szkoleniach z psychoterapii psychoanalitycznej w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów.

Na szkolenie wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona do 18 osób. Zapisy odbędą się 24.04 o godzinie 19:00. Na stronie wydarzenia pojawi się link do zapisów. Zapisy potrwają 1,5h. O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o osobach zakwalifikowanych prześlemy na podane przez uczestników adresy e-mail. W razie rezygnacji proszę powiadomić organizatora do 25 kwietnia do godziny 19:00.

Sylwia Borycka
e-mail: sylwia.borycka@nzs.org.pl