Syria – po obu stronach frontu. Spotkanie z fotoreporterem
Opublikowano: 07.01.2018

Niezależne Zrzeszenie Studentów UW zaprasza na spotkanie z Michałem Zielińskim – fotoreporterem wojennym.

Wojnę można porównać do szachownicy. Jest okropną grą o wpływy. Pokonanie przeciwnika, brutalne pozbawianie życia – tak jak figur w szachach – niewinnej ludności cywilnej. Podczas walki o władzę liczą się liczby. Ilość wojsk, broni, jeńców, żołnierzy, zajęte terytoria. Nikt głośno nie mówi o dramacie wielu tysięcy bezbronnych, niewinnych starców, mężczyzn, chorych, niepełnosprawnych, kobiet i dzieci, których dzieciństwo skończyło się w ułamku sekundy.

Jednak są osoby, które jadą na wojnę na własne życzenie. Nie jako żołnierze, lekarze, sanitariusze. Często ryzykują własne życie, gdy z aparatem wkraczają na pole bitwy, wchodząc tam, gdzie ryzyko jego stracenia jest najwyższe.
Przekazują prawdę – bezstronni, relacjonują wydarzenia z punktu widzenia zwykłego, przeciętnego obywatela. Pokazują wojnę oczami dziecka, starca, kobiety.

Wśród tego wąskiego grona dziennikarzy znajdują się Polacy. Jeden z nich – Michał Zieliński – zgodził się przeprowadzić spotkanie w murach naszego Uniwersytetu.

Jeśli tematyka konfliktów zbrojnych nie jest wam obca i chcecie poznać pracę fotoreportera wojennego taką, jaka jest naprawdę oraz poznać odpowiedzi na nurtujące Was pytania – Wasza obecność jest obowiązkowa.

📆 Kiedy: 11 stycznia, godz. 19:00
📍 Gdzie: Wydział Polonistyki, sala 17