Spotkanie z Piotrem Fronczewskim i pokaz ,,Podróży”
Opublikowano: 03.12.2015

Prawie Kino rozpoczęło działalność w tym roku akademickim. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że 24 listopada naszym gościem był wybitny polski aktor – Piotr Fronczewski. Spotkanie z aktorem poprzedziła projekcja ,,Podróży” autorstwa Geralda Auberta – spektaklu Teatru Telewizji w reż. Piotra Mikuckiego.

Piotr Fronczewski – jeden z najlepszych polskich aktorów, odznaczony Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a ostatnio Orderem Uśmiechu, wielokrotnie nagradzany za wybitne kreacje filmowe, telewizyjne, a przede wszystkim teatralne. Popularność przyniosły mu takie filmy jak: „Akademia Pana Kleksa”, „Konsul”, „Rodzina zastępcza” czy „Hallo Szpicbródka”. Na co dzień związany z teatrem ,,Ateneum”.

Podróż (1996) jest opowieścią o weekendowej wyprawie dwóch Francuzów: ojca – byłego więźnia i jego dorosłego syna na teren obozu koncentracyjnego w Dachau w Niemczech. Wycieczka do miejsca bolesnych wspomnień, jaką syn organizuje staremu ojcu, dla obydwu skończy się w sposób nieoczekiwany. Syn nie podejrzewa nawet, że u celu podróży pozna wstrząsającą rodzinną tajemnicę, kryjącą zasadniczą dla jego życia prawdę. (filmpolski.pl)

GALERIA: