Spotkanie z Januszem Majewskim i pokaz filmu „Zaklęte rewiry”
Opublikowano: 24.11.2016

Prawie Kino Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie, które odbędzie się 29 listopada!

Tym razem naszym gościem będzie Janusz Majewski – scenarzysta, scenograf, aktor, wykładowca, a przede wszystkim reżyser.

Janusz Majewski ukończył architekturę na Politechnice Krakowskiej (1955), a w 1961 – reżyserię na PWSTiF w Łodzi. Karierę rozpoczynał jako autor scenografii filmowych. W latach 1983-90 prezes Zarządu Głównego SFP, od roku 2006 Honorowy Prezes Stowarzyszenia. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Od roku 2012 rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej. Do jego najważniejszych dzieł należą: „Zaklęte rewiry”, „Sprawa Gorgonowej”, „C. K. Dezerterzy” czy „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Orła i Platynowych Lwów za całokształt twórczości.
_____________________________________________
[O FILMIE]
„Zaklęte rewiry” (1975), czyli Grand Hotel od kuchni.
Roman Boryczko (Marek Kondrat), młody chłopak ze wsi, zaczyna pracę w restauracji hotelu „Pacyfik”. Jako pomywacz poznaje świat dotąd mu obcy, w którym, by piąć się wyżej, najlepiej być lizusem i cwaniakiem, znosić upokorzenia i pomiatanie przez starszych kolegów. Roman szybko awansuje, ale broni się także ze wszystkich sił przed moralnym upadkiem i wyzbyciem się wrażliwości.
_____________________________________________
WSTĘP WOLNY – jak zawsze zapraszamy wszystkich bez wyjątku, nie tylko studentów :)

Data: 29 listopada (wtorek)
Miejsce: Aula Starego BUW-u na Kampusie Centralnym UW