Od Demona do Ataku paniki | Film i spotkanie z Pawłem Maśloną
Opublikowano: 07.03.2018

OD DEMONA DO ATAKU PANIKI – pokaz filmu i spotkanie z Pawłem Maśloną

🎦 DEMON, reż. Marcin Wrona, scen. Marcin Wrona i Paweł Maślona (2015)

Polska prowincja. Dzień przed planowanym ślubem, Piotr znajduje zakopane niedaleko posesji szczątki młodej kobiety. Nagle w trakcie wesela Pan Młody zostaje opętany przez tytułowego Demona. Jak się potem okazuje, odpowiedzialny za to jest pewien niezapowiedziany gość…
Ostatni film Marcina Wrony miał premierę na 40. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. W czasie trwania festiwalu reżyser popełnił samobójstwo.

🎥 PAWEŁ MAŚLONA
Młody, utalentowany reżyser i scenarzysta. Ukończył studia reżyserskie na wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Tam spotkał Marcina Wronę – młodego reżysera, który wykładał wtedy na katowickiej filmówce. Ich współpraca rozpoczęła się wraz z filmem „Chrzest”, przy którym Paweł Maślona był asystentem.
Spotkali się raz jeszcze przy pracy nad „Demonem” – Marcin Wrona jako reżyser, Paweł Maślona jako współautor scenariusza.
Prawdziwym przełomem w karierze młodego twórcy był ostatni rok i jego pełnometrażowy debiut reżyserski, czyli Atak Paniki Film (obecnie w kinach).
Film został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez publiczność, jak i krytykę, co zaowocowało nagrodą „Perspektywa” im. Janusza „Kuby” Morgersterna za najbardziej obiecujący debiut reżyserski oraz nominację do Paszportów Polityki w kategorii „Film”.

❓ Rozmowę po seansie poprowadzi uznany krytyk filmowy, dr Michał Oleszczyk

KIEDY: Piątek 9.03. 2018, 18.00
GDZIE: Auditorium Maximum UW, Aula D (Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28)

❗ WSTĘP WOLNY ❗ Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko studentów 😊