Dziennikarstwo podróżnicze – Spotkanie z Tomkiem Michniewiczem
Opublikowano: 14.03.2016

Wyobraź sobie, że spotkałeś osobę która: rozbiła kongijsko – zambijski gang przemytników kości słoniowej, jako jedyny Polak została wpuszczona na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów, dostała pozwolenie na wejście do San Quentin, więzienia przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców, pracowała z szulerami i zawodowymi oszustami kasyn w Las Vegas, mieszkała z Pigmejami Baka w ich szałasach pośrodku lasu deszczowego na pograniczu kongijsko – kameruńskim, została wpuszczona do bazy amerykańskich sił powietrznych Edwards i laboratoriów NASA.

Teraz pomyśl, że spotkanie z taką osobą nie musi być tylko wyobrażeniem. Teraz masz niepowtarzalną okazję by usłyszeć o niezwykłych, niepowtarzalnych przygodach takiej nietuzinkowej osoby. Oprócz tego możesz zdobyć wiedzę jak połączyć dziennikarstwo z podróżowaniem. Kto wie, może odkryjesz w sobie talent reportażysty, dziennikarza prasowego, radiowca albo dokumentalisty? Może zechcesz wyruszyć w świat i opowiedzieć o ludziach, których inni nigdy nie poznają, a może o magicznych miejscach, gdzie inni nigdy nie dotrą. Może zobaczysz inny świat i spojrzysz na wszystko z innej perspektywy. Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zabrało Was w podróż, której nigdy nie zapomnicie, a Waszym przewodnikiem był… Tomek Michniewicz.

podroznicze_do_internetuTomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator ekspedycji. Odwiedził ponad 50 krajów, niektóre z nich wielokrotnie. Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji „Reszta świata” w radiowej Jedynce, a wcześniej „Trójka przekracza granice” w Trójce. Współpracował m.in. z „Polityką” i Polskim Radiem BIS. Zdobywca czterech nagród na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów, Odkrywców i Podróżników Mediatravel, nominowany do nagrody „Traveler” magazynu „National Geographic” oraz Kolosów- najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce. Autor książek „Samsara”, „Gorączka”, „Swoją drogą” i „Świat równoległy”.

Z Tomkiem Michniewiczem porozmawialiśmy o jego podróżach, książkach, równoległych światach, potędze słów, dziennikarskim obiektywizmie, zadaliśmy pytanie czy telewizja kłamie, a także postaraliśmy się odznaleźć odpowiedź na pytanie, co w życiu jest ważne. Spotkanie odbyło się 1 marca o godz. 19:00 w Auli D Auditorium Maximum. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Sylwia Borycka
sylwia.borycka@nzs.org.pl