Studenci dla Katarzyny Gärtner
Opublikowano: 24.05.2016

Małgośka – mówią mi –
on niewart jednej łzy,
on nie jest wart jednej łzy…

Każdy z nas już słyszy melodię. Bo kto nie zna tak wspaniałych piosenek jak „Małgośka” czy „Wielka Woda”? Te ponadczasowe przeboje wyróżniają się nie tylko pięknym wokalem Maryli Rodowicz, ale też poruszającą muzyką autorstwa Pani Katarzyny Gärtner – niezrównanej kompozytorki muzyki rozrywkowej.

Dzisiaj to my możemy podziękować Pani Katarzynie za jej wielki wkład w polską muzykę. Razem pomóżmy jej przetrwać niezwykle trudny okres w jej życiu. Artystka przeszła niedawno udar, w wyniku którego straciła sprawność lewej ręki. Jedyną pomocą jest intensywna rehabilitacja. Kompozytorce doskwierają także trudne warunki mieszkaniowe. Cztery lata temu w wyniku pożaru straciła dom i przeniosła się do zaadaptowanego na mieszkanie starego młyna. Mimo niesprzyjających okoliczności artystka nie przestała tworzyć. Wciąż komponuje kolejne utwory. Choroba w znacznym stopniu pokrzyżowała jednak plany odbudowy dawnego miejsca zamieszkania.

Sytuacją Pani Kasi zainteresowała się Fundacja Jaś i Małgosia, która zainicjowała internetową zbiórkę funduszy. Teraz do pomocy dołączamy także my – studenci Niezależnego Zrzeszenia Studentów UW. W ramach wsparcia akcji fundacji w okresie od 23.05 do 20.06 przeprowadzamy stacjonarną zbiórkę pieniędzy w trakcie organizowanych przez siebie wydarzeń na terenie Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego. Systematycznie będziemy publikować informacje, gdzie i kiedy możecie nas znaleźć :)

Zakończeniem akcji będzie wieczorek poetycki z udziałem artystów. 

Nie wahaj się ani chwili – dołącz do nas! Dodatkowo zachęcamy do wspierania akcji poprzez wpłaty na specjalne konto fundacji na rzecz Pani Katarzyny.

 

Kontakt do organizatora:
Agnieszka Witkowska
agnieszka.witkowska.poczta@gmail.com
798 383 321